Slavia - Žižkov 3:3 (1:2)

28. 10. 2009

Slavia - Žižkov 3:3 (1:2). Procházka, Žáček, Radimský - Zavřel 2, Bejbl

Komentář utkání:
Z utkání plného zvratů, branek, pohledných akcí a emocí si připisujeme jeden bod za remízu 3:3. Zápas začal lépe pro domácí, kteří se po závaru před hostující bránou neukvapili bezmyšlenkovou střelou a po pěkné přihrávce šli do vedení. Kluci z Viktorky se však po horším začátku pomalu dostávali do tempa. Výsledkem zodpovědného, týmového výkonu nebyla pouze vyrovnávací, ale i vedoucí branka, kterou stejně jako tu první zařídil přesnou střelou Honzík Zavřel.
Druhý poločas začal šancemi na obou stranách. Obrana mladých nadějí z Viktorky fungovala spolehlivě – navíc se ujala krásná střela Martina Bejbla k pravé tyči – rázem bylo 1:3 a zdálo se, že si mladí Viktoriáni odvezou z Edenu plný počet bodů. Slávisté vsadili vše na útok. Viktorka si bohužel nedokázala poradit se změnou v rozestavení soupeře, což v kombinaci s úbytkem sil vyústilo nejen ve snížení na 2:3, ale o tři minuty se Slavii podařilo srovnat. V poslední minutě mohl utkání strhnout v náš prospěch opět Honzík Zavřel, avšak ve slibné šanci nedokázal zkrotit míč a svatyni domácích přestřelil. Nutno podotknout, že v obdobné šanci selhal za okamžik i jeden z domácích útočníků. Výsledek lze tedy hodnotit jako spravedlivý.