Žižkov - Bohemians 5:2 (3:2)

24. 10. 2009

Žižkov - Bohemians 5:2 (3:2). Plucha 2, Daniel, Luhan, Kratochvíl

Do utkání osmého kola přeboru přípravek, v němž změřili sílu domácí hráči Viktorie Žižkov a Bohemians 1905, vstoupili lépe domácí. Již ve třetí minutě jsme se mohli radovat, avšak k úplné radosti chyběl Honzíkovi Zavřelovi krok. První pětiminutovka byla ze strany domácích velice aktivní a nezůstalo pouze u již zmiňované šance – bohužel vše bez gólového efektu. Úvodní tlak domácích zabrzdil špatný odhad obránců na dlouhý míč, se kterým útočníci Bohemky naložili jak se patří – 0:1. Aby toho nebylo málo po deseti minutách již bylo 0:2 – branka padla po obdobném přečíslení. Mladí Viktoriáni však nesložili zbraně a po závaru před bránou vyhnal všechny pavouky z „šibenice“ hostujícímu brankáři Martin Daniel – 1:2. Tři minuty na to bylo srovnáno. Po hezké kombinační akci se trefil skvěle hrající Tomáš Plucha – 2:2. Po sympatické akci, která začala u Míši Kubra ve středu pole, se zrodila vedoucí branka domácích, kterou kluci v červeném stačili vsítit těsně před koncem první půle – autorem byl opět Tomáš Plucha.
Téměř celá druhá půle se odehrávala v režii domácích, kteří postupně navyšovali skóre. Mezi střelce se zapsali Vašík Luhan a Míša Kratochvíl. Hosté se snažili zkorigovat výsledek až v posledních pěti minutách, kdy domácí uzamkli na jejich polovině, avšak obrana Žižkova tentokrát až na malé výtky fungovala bezchybně.