25. 10. 2009

Braník - Motorlet 3:2 (0:2). Plass 2, Beneš - Rada 2

Motorlet: 2´+ 14´ Rada Ondřej 0:1, 0:2,
Braník: 28´ Plass Marek ( Beneš Michal ) 1:2
31´ Plass Marek ( Fencl Matyáš, Beneš Michal ) 2:2
37´ Beneš Michal ( Macho Šimon ) 3:2
Sestava: Chramosta 6 ( Paleček 6 ) - Macho 6, Moravec 2 ( Rosa 9 ) - Pecák 5 ( Zeman 6 ), Fencl 7 , Čumpelík 5 ( Plechatý 5 ) - Plass 7 ( Figer 5 ), Beneš 9 ( Cihlář 6 ).

V dnešním utkání jsme v první půli nehráli dobře a svými naivními chybami jsme pustili Motorlet do dvoubrankového vedení. Přes mé výslovné upozornění, že se jedná o kvalitní tým, který neměl problém vstřelit 5 gólů Bohemce, 4 góly Spartě a Admiře a 2 góly Slavii došlo ze strany kluků k podcenění a výsledkem bylo skóre 0:2 o poločasové přestávce. O přestávce jsem opět - jako minulý týden na Tempu - musel pokropit tým živou vodou. Nástup do druhé půle byl fantastický. Během pěti a půl minuty bylo vyrovnáno, k tomu nastřelená tyč a bojovný výkon. Vítězný gól jsme vstřelili ve 37. min a ve zbytku utkání jsme již žádný problém nepřipustili.

O dobrý výsledek jsme přišli ve druhé půli.
8.kolo – Přebor starších přípravek - Neděle 25.10.2009 9:30 – hřiště UMT ABC Braník
Přestože se pro nás tentokrát zápas vyvíjel dobře, nedokázali jsme nadějný výsledek z prvního poločasu udržet a nakonec jsme s druhým týmem soutěže o gól prohráli. Před utkáním jsme rozhodně nebyli proti ambicióznímu soupeři favoritem, ale po utkání jsme ztracených bodů nakonec litovali. V prvním poločase jsme Braník přehrávali a zaslouženě šli i

do dvoubrankového vedení. Po přestávce Braník sice přidal v pohybu, ale i tak stačilo jen proměnit některé naše velké příležitosti a body bychom si odvezli. Přesto lze máloco našim hráčům vytknout, protože bylo vidět po celý zápas velké nasazení a snaha o výsledek se poprat. Bohužel utkání poznamenaly i události, které s vlastní hrou moc společného neměly.

V samém začátku utkání, kdy jsme byli příliš laxní, došlo k souboji napravo od naší branky. Všichni včetně domácích diváků viděli odkop od naší branky, ale rozhodčí odpískal rohový kop ve prospěch domácích. A zbytečná nervozita byla na světě. Proti výroku jsme sice samozřejmě protestovali, ale určitě to nebylo nic tak zásadního, aby rozhodčí zápas přerušil, a aby na žádost branických požádal trenéry a několik diváků obou stran opustit okolí hřiště. V praxi to tedy znamenalo, že například náš trenér brankářů se musel o zábradlí za brankou opřít nikoli zády, ale břichem… Nejméně čtyři minuty se tedy nehrálo, než rozhodčí všechny v okolí obešel a přesunul je do jiných sektorů hřiště, ale přerušení hry prospělo spíše nám. Odpověděli jsme totiž nejlepším možným způsobem. Po rohovém kopu se hlavou trefil Ondra Rada a poslal nás tak do vedení – 0:1. A po dalším rohovém kopu mohlo být ještě veseleji ale střela Tomáše Vacka byla sice přesná ale nepříliš razantní, takže brankář stačil míč u opačné tyče zastavit. Přesto jsme skóre zvýšili, když opět Ondra Rada pronikl po levé straně a podél brankáře zavěsil – 0:2. Teprve potom zahrozili i hráči Braníku, když po ztrátě míče nastal před naší brankou závar a míč skončil na břevně. V závěru poločasu jsme pak ještě měli možnost dalších dvou rohových kopů, které jsme velmi dobře rozehráli, oba byly nebezpečné, ale skóre se nezměnilo. Smůlu jsme měli i při střele Tomáše Vacka z bezprostřední blízkosti, kdy míč směřoval do branky, ale trefil pouze spoluhráče Ondru Radu. Rozhodčí pak především přes protesty domácích čas za přerušení zápasu nenastavil ani o vteřinu, a tak jsme šli do kabin se slibným vedením.

V kabinách jsme kluky upozorňovali především na to, že soupeř dostane za výkon v první půli v šatnách „kartáč“, a že budeme nejspíš muset ustát především jeho rychlejší pohyb a nasazení, a čelit mu stejným způsobem. Naše varování se potvrdilo, a Braník si vypracoval hned v začátku druhé půle dvě šance, přičemž při té druhé se míč zastavil o tyč naší branky. Po nedůsledném obsazení hráčů již od půlící čáry a střele zprava jsme však inkasovali – 1:2. Škoda, že jsme gól obdrželi tak brzo, očekávaný úvodní tlak jsem chtěli ustát delší dobu. Přesto jsme se mohli opět zklidnit, protože Matyáš Kozák šel po dobré kombinaci sám na brankáře, ale trefil pouze jeho nohy. A soupeř tuto zahozenou šanci ztrestal. Měli jsme několik možností odklidit míč před vlastní brankou do bezpečí, avšak nestalo se tak a Braník tak srovnal – 2:2. Opět jsme mohli vedení strhnout na naší stranu, ale Ondra Rada odmítl hattrick a po rohu z voleje pálil těsně nad. Braník paradoxně hrozil tím, čím jsme jej chtěli zaskočit my, a to rychlými brejky. Po jednom z nich přesprintoval hráč soupeře našeho obránce a poslal svůj tým do vedení – 3:2. Šanci na srovnání jsme pak měli my, ale rozhodčí naše přečíslení dva na jednoho přerušil, kvůli ošetření hráče Braníku v našem pokutovém území. Přerušení hry bylo pochopitelné, proč se však míč rozehrával v místě, kde hráč před naší brankou ležel, a ne kde byl v momentě přerušení jsme nepochopili. To vneslo opět na hřiště nervozitu, která byla přiživována spornými nebo přímo otočenými verdikty sudího. Do velké šance se po přihrávce Filipa Houby dostal opět Matyáš Kozák, ale byl z toho jen střet s brankářem a jeho ošetřování. Do stoprocentní šance se pak dostal Fanda Vondrák, ale nikým neatakován vyslal jen slabou střelu, po níž navíc upadl a nemohl tak míč dorazit. V závěru jsme přeskupili sestavu, chtěli hrát na tři útočníky, a další náš roh skončil tvrdou střelou do brankáře. Rozhodčí však naše snažení utnul, když i přes dvě ošetřování základní hrací dobu o třičtvrtě minuty zkrátil…

I přesto, že jsme se mohli některými výroky sudího cítit poškozeni, prohru jsme si především zavinili sami, ať už nedůsledností v obranné činnosti, nebo neproměněním velkých šancí, kterých bylo paradoxně především ve druhé – prohrané půli dost. I kluci byli samozřejmě zklamaní, ale v šatnách jsme jim za předvedený výkon poděkovali, protože v nasazení a bojovnosti tentokrát nezklamali. Remíza by byla mnohem spravedlivější, ale ve fotbale se na spravedlnost nedá sázet…