10. 10. 2009

Sparta - Motorlet 4:4 (2:1). Trávníček 2, Kaisler, Soukup - Kozák 3, Vacek

Sestava: Adámek, Tomáš- Ullman, Řepka, Omar, Pařízek- Zinhasovič, Alexandr, Veniger, Trávníček, Soukup, Nečas- Šnajdr, Orlický, Kaisler, Konipásek
Branky: 2x Trávníček, Kaisler, Soukup

Do 20.minuty jsme hráli dobře, uvolněně, dostali se do dvoubrankového vedení, měli další šance ( 3x Oulický, Konopásek, Trávníček, Alexandr) a nic nenasvědčovalo tomu, že zápas bude ještě pekný "nervák". Motorlet nastartovala branka po chybě našeho gólmana, který včas nevyběhl a soupeř snížil. Prvních deset minut druhého poločasu jsme nevěděli kam dříve skočit. Hosté utkání třemi góly otočili na 4:2 a měli ještě obrovskou šanci za stavu 2:2. Kluci ale zabojovali a dvěma brankami v závěru vybojovali alespoň remízu. V samotném závěru Konopásek trefil pouze výborně chytajícího brankáře a tak bod braly oba týmy. My za první poločas a Motorlet za druhý.

Cenný bod ze Strahova, ale…
6.kolo – Přebor starších přípravek - Sobota 10.10.2009 12:00 – t.c.Strahov - přír.tráva
…mohlo být i lépe. Ještě pár minut před koncem jsme drželi dvoubrankové vedení, ale nakonec utkání skončilo spravedlivou dělbou bodů. Kdo byl v tomto utkání favoritem není potřeba dlouze popisovat. Jsme však v situaci, kdy si nemůžeme dovolit ztrácet v kterémkoli zápase. A fakt, že se nám i vloni podařilo tohoto soupeře připravit o body, nám

dával naději i před tímto utkáním. Zápas se pro nás sice nevyvíjel dobře a nic v prvním poločase nenasvědčovalo tomu, že bychom i tentokrát nemuseli odejít s prázdnou. Ale náš výkon ve druhé půli byl velmi dobrý a určitě musel potěšit naše příznivce. Oproti minulým utkáním jsme opět udělali několik změn v sestavě, lépe řečeno v přesunu některých hráčů na jiné posty a i to mělo dobrý vliv na konečný výsledek. Velmi dobře si například vedl na pravé záloze Jarda Hora, svůj skvělý výkon z minulého utkání zopakoval v obraně hrající Martin Ambler, hattrickem se blýsknul Matyáš Kozák a v brance nás svými výbornými zákroky držel nad vodou Martin Lisičan, který se zázračně uzdravil z týdenní virózy.

Sparta nás v úvodu zápasu a vůbec po většinu první půle přehrávala. Hráči soupeře byli rychlejší v práci s míčem a mnohem přesnější. Tomu jsme mohli čelit pouze tím, kdybychom včas napadali hráče a nenechali jim klid na zpracování přihrávek a na rozehrávku. Bohužel se nám tento úkol nedařil, všude jsme byli až druzí a Sparta toho samozřejmě dokázala využít. Přesně tak se totiž zrodil první gól kdy Kája Houha nechal příliš času a prostoru svému hráči, následoval výpad do naší obrany a střela, kterou Martin Lisičan vykopl přesně do dobíhajících hráčů a míč skončil odrazem v síti – 1:0. Pak jsme se sice připomněli dobrou šancí Fandy Vondráka, ale ta skončila pouze rohovým kopem. Naopak Sparta vzápětí zahrozila, když Adam Vološin neodkopl včas míč a tvrdá střela šla těsně nad břevno naší branky. Několik šancí pak likvidoval Martin Lisičan včasným vyběhnutím. Jenže po jednom z rohů nechali soupeři prostor k zakončení Kája Houha a Tomáš Krejčí a bylo to 2:0. V tu chvíli to vypadalo na jasný výsledek, ale ještě do přestávky se nám podařilo snížit. Filip Houba poslal kolmou přihrávkou do úniku Matyáše Kozáka a ten o tyč poslal míč do sítě – 2:1. Sparta ještě do poločasu zahrozila velkou šancí, při které vzniknul závar před naší brankou až přišel konečně osvobozující odkop.

O přestávce jsme naše hráče přesvědčovali, že na úspěch mohou pomýšlet jen tehdy, pokud zlepší pohyb bez míče a pokud při bránění budou včas dostupovat své hráče. Konečně si kluci vzali naše slova k srdci a najednou se obraz hry změnil. Spartu, která mohla po první půli vést i vyšším rozdílem jsme začali přehrávat ve středu hřiště, a tím že jsme zlepšili pohyb a zjednodušili hru přihrávkami na co nejméně dotyků, dostávali jsme se mnohem častěji na dostřel sparťanské branky. V první šanci se ocitl Filip Houba, ale zakončena byla pouze slabou střelou. Při dalším výpadu však nás soupeř zastavil před pokutovým územím faulem a trestný kop Matyáš Kozák krásně zavěsil pod břevno – 2:2. Kluci ožili ještě více a Matyáš Kozák tvrdě vypálil zprava. Brankář střelu jen vyrazil, a Fanda Vondrák stál s míčem sám metr před brankou, ale míč mu sklouzl a místo doklepnutí do prázdné branky z toho bylo jen přizastavení balónu. Ale za chvíli jsme již skóre otočili. Stalo se tak po rychlých přihrávkách na jeden dotek až míč dostal do běhu Matyáš Kozák a ten dokonal svůj hattrick – 2:3. Kluci makali dál a další šanci vymyslel Filip Houba, když perfektně rozehrál na Fandu Vondráka a ten prodloužil do pravé strany na Tomáše Vacka, který stačil míč doběhnout a z ostrého úhlu poslal míč do sítě počtvrté – 2:4 ! Do konce zbývalo asi šest minut, když však Tomáš Vacek včas nenapadal obránce Sparty při rozehrávce, ten míč posunul na spoluhráče a nechytatelná rána skončila v naší síti – 3:4. V tu chvíli jsme mohli přidat pojistku, protože se Matyáš Kozák řítil sám na brankáře, ale střela minula těsně pravou tyč branky. Zbývaly asi tři minuty, a Sparťané se nechtěli smířit se stavem utkání. Podařilo se jim protlačit se po levé straně a centr po zemi doklepl u levé tyče protihráč, i když byl tísněný jedním z našich obránců – 4:4. Ve vypjatém závěru měla Sparta ještě jednu příležitost, po níž jsme se řítili do přečíslení dva na jednoho, avšak rozhodčí v tu chvíli utkání ukončil…

Na Spartě jsme se chtěli pokusit bodovat. Že budeme mít tak blízko ke třem bodům jsme však samozřejmě netušili. S odstupem času je však remíza spravedlivým výsledkem, když v prvním poločase měla navrch Sparta, v tom druhém zase my.

Sestava: Lisičan – Vološin, M.Houška, Krejčí, Ambler, Jelínek – Houha, Hora, Houba, Kalabis, Lehner, V.Houška – Kozák, Vondrák, Eckhardt, Vacek

Branky: 3x Kozák, 1x Vacek