Braník - Tempo 4:2 (1:2)

9. 5. 2010
Branky:Plass Marek-1,Beneš Michal-1,Moravec Jiří-1,Rosa Petr-1,
Asistence:Beneš Michal-1,Fencl Matyáš-1,Niederle Ondřej-2,

V dnešním dopoledni jsme přivítali v sousedském derby tým FC Tempo, který se pohybuje společně s dalšími třemi celky v pásmu ohroženém sestupem. I proto bylo jasné, že se bude jednat o těžký zápas, jelikož je již jen pár kol před koncem soutěže. Utkání jsme začali poměrně slušným nástupem a již v první minutě zaváhal Nídy se střelou z cca 10 m, kdy svou šanci zahodil zbytečným překombinováním místo zakončení. Další akce na sebe nenechaly dlouho čekat a ve třetí minutě padl první gól. Michal Beneš důsledně sledoval míč ve vápně a na brankové čáře asi dva metry od tyče směrem od branky k rohu ho sebral váhajícímu brankáři Tempa, který ho nestihl zachytit. Po zpětné kličce pak již jen trefil opuštěnou branku hostujícího celku a bylo to 1:0. I po vstřelené brance jsme byli aktivní, ale častokrát jsme se hloupě snažili protlačit středem okolo přehuštěného prostředka vápna, kde jsme přicházeli o míče dlouhými razantními odkopy. Ve 14. min bylo vyrovnáno. Na další dlouhý míč Mates ve středu pole nereagoval a nechal ho proletět za sebe, kam si hbitě naběhl hostující Obermajer a s přehledem prostřelil Chrousta. Podobná akce následovala ve 22. min. tentokrát se však Obermajer prosadil přes Fandu a bylo to 1:2. Do kabin se tedy šlo s nepříznivým skóre , ale rozhodně ne rezignovaně. Do druhého poločasu jsme vyběhli s odhodláním vstřelit gól co nejrychleji, abychom zbytečně nedopustili nějakou křeč v závěru. Zlepšeným a zrychleným pohybem po hřišti a hlavně dodržováním herních pokynů jsme začali udávat tempo hry a ve 35. min bylo vyrovnáno. Z trestného kopu se perfektně pod klacek přes zeď trefil Jirka Moravec. Náš tlak se poměrně stupňoval, ale hosté stačili častokrát odvracet na rohové kopy. Ve 44. min přišel další z rohů a po perfektním Nídyho centru nás poslal nádhernou hlavičkou do šibenice do vedení Petr Rosa. Již za minutu a půl jsme přidali další gól. Mates vysunul po levé straně Michala, který si poradil se svým obráncem a z úhlu postupoval na gólmana. Jeho přihrávka na nabíhajícího Máru před prázdnou branku byla parádní a gól do prázdné branky jen pečetil naše zasloužené vítězství. Náš dnešní soupeř zde však nezanechal špatný dojem a osobně se domnívám, že pokud ve zbývajících zápasech zahraje tak, jako u nás, soutěž v pohodě zachrání.