Slavia - Braník 0:1 (0:1)

2. 5. 2010
Branky:Fencl Matyáš-1,
Asistence:Beneš Michal-1,

V pěkném slunečném dopoledni jsme se utkali s týmem Slavie, který stejně tak jako my nevstoupil do jarní části Přeboru určitě tak, jak si představoval. Ač hezké počasí, hrálo se zde opět nesmyslně na UMT, přesto, že hned vedle byly dvě zcela opuštěné hřiště s pěknou trávou. Přes jednu z nich jsme se museli pěkně oklikou a s náznakem bojové hry dobývat na hřiště s UMT ještě půl hodiny před zápasem uzamčené všude, kde to šlo. Cestu naši vynalézaví hráči nakonec našli a tak jsme se mohli před zápasem dokonce i chvilku rozcvičit. Samotný zápas přinesl zajímavý a rychlý fotbal, zejména v prvním poločase jsme toho Slavii mnoho nedovolili. Šance jsme měli a tradičně je nevyužili. Slavie si také nějaké náznaky vytvořila a dvakrát to na první pohled vypadalo, že stačí zasunout míč do prázdné branky, jenže pokaždé to měl útočník k míči daleko a nestihl to . Ve 22.min. náš delší tlak vyřešila obrana Slavie jen za cenu rohového kopu. Na Michalův roh si naběhl dnes jasně nejlepší hráč na hřišti Mates a poslal nás přesnou hlavičkou do vedení. Druhý poločas se také bylo na co koukat . Veškeré útočné snahy Slavie likvidoval výborně chytající Chroust v naší brance či odvracela spolehlivě hrající obrana. Minutu před koncem sestřelil hráč Slavie asi metr ve vápně Michala ve vyložené šanci, ale místo penalty a červené karty přestupek vytáhl mladý rozhodčí / mimochodem po celé utkání opravdu výborný / kousek před vápno a kartu neudělil. Skóre se již nezměnilo a my si mohli připsat zasloužené - byť hubené - vítězství 1:0. Vyhrát na Slavii - a navíc s nulou na kontě obdržených branek - to se vždy počítá. Přesto, že to zde letos dokázali již obě Sparty hrající tuto soutěž. Celý tým zahrál výborně a mě nezbývá nic jiného než si přát, aby nám to vydrželo.