Motorlet - Tempo 5:3 (2:1)

10. 4. 2010

Důležitý zápas o postavení v tabulce jsme na hřišti Motorletu na Velké Ohradě nezačali dobře a soupeř brzy vedl 1:0. Nedlouho potom soupeř udeřil znovu a dvougólové vedení hrozilo. Naštěstí se nám podařilo před přestávkou snížit. Po pěkné ráně Matyho z dálky zakončil hlavou Hozy.

O poločase jsme si v kabině vyříkali chyby a šli do druhého poločasu s předsevzetím, že zápas otočíme. Vše se začalo vyvíjet dobře a po pěti minutách srovnává Jíra na 2:2. Rozdílový gól padá bohužel do naší brány a ještě k tomu vlastní. Kluci jsou rozhozeni a po rozehrání na půlce přicházíme o míč a soupeř skóruje – 4:2. To samé se opakuje při dalším rozehrání na půlce a je po zápase – 5:2. V závěru koriguje Áďa zblízka hlavou na konečných 5:3 a naše situace v tabulce se komplikuje.

SK Motorlet Praha - FC Tempo Praha 5:3 (2:1)
Branky Tempa: Hozák, Kopeš, Jánský.
Tempo: Staněk – Buzek, Obuškevič, Rod, Šebek, Pekárek, Blažka, Kopeš, Jánský, Hozák, Obermajer, Pavlásek.

Konečně výhra !
14.kolo – Přebor starších přípravek - Sobota 10.4.2010 9:00 – UMT Klausova
Až do 3. jarního kola jsme si museli počkat na pocit z vítězného utkání. A bylo to vítězství hodně důležité. I náš soupeř FC Tempo Praha je totiž jako my namočen do sestupových vod a tak šlo v tomto zápase vlastně o šest bodů. Před utkáním jsme na tento tým ztráceli dva body, proto jedině vítězství nás mohlo posunout před tohoto soupeře. Všichni jsme ještě měli na paměti zbytečnou ztrátu bodů z podzimního vzájemného souboje a tak jsme v tomto utkání chtěli odčinit i tuto prohru. Vše se nakonec podařilo, i když nic jednoduchého to nebylo. Ostatně který zápas v této soutěži je jednoduchý…

Utkání jsme zahájili dobře, a dobrým pohybem se snažili najít cestu k brance soupeře. Na našich hráčích tentokrát bylo vidět, že opravdu chtějí. A gól přišel zanedlouho. Pěknou kombinaci začal Martin Ambler, který získal na půlce hřiště míč, kolmou přihrávkou našel Matyáše Kozáka a ten prodloužil k Filipovi Houbovi, který střelou z vápna otevřel skóre – 1:0. Vzápětí však mohlo být srovnáno. To Matěj Houška jako poslední hráč vyrobil chybu a následná střela naštěstí skončila vedle naší branky. Hned vzápětí však Matyáš Kozák odcentroval na Fandu Vondráka a ten z prvního dotyku zvýšil na 2:0. Dvoubrankové vedení však pro nás stále nebylo nic jistého. Soupeř z dalšího protiútoku vyrobil před naší brankou závar, ze kterého jsme se naštěstí osvobodili. Pak však přišla střela z velké dálky, která padala přes brankáře Martina Lisičana. Ten ji s námahou vyrazil pouze nad sebe a úplně nekrytý hráč Tempa míč z bezprostřední blízkosti doklepl hlavou do sítě – 2:1. Naše hra byla od té chvíle velmi rozháraná a zejména uprostřed hřiště jsme vyráběli velké množství nevynucených chyb a ztrát míčů. Za zmínku z této pasáže hry tak stojí pouze střelecké pokusy Filipa Houby a Tomáše Eckhardta. Sice to bylo z velké dálky ale střely to byly nebezpečné. Až v závěru jsme si vytvořili dvě velké šance. Nejprve na krásný přízemní centr Tomáše Eckhardta jen těsně nedosáhl Matyáš Kozák a potom Ondra Rada tísněn obráncem ze tří metrů trefil jen do brankáře hostí.

Věděli jsme, že ani ve druhé půli nesmíme polevit a zpočátku to tak vypadalo i na hřišti. Vynutili jsme si dva trestné kopy, ale ani pokus Kuby Jelínka ani Matyáše Kozáka branku Tempa neohrozily. Hrálo se v tu chvíli spíše na polovině soupeře, když ale přišel protiútok a nepříliš silná střela proklouzla Martinovi Lisičanovi pod rukama – 2:2. Hráči Tempa ožili a mohlo být hůře, ale další střela soupeře šla mimo tyče. Pak se řítil sám na branku Matyáš Kozák, ale protože ho doháněl soupeř, Maty zvolil rychlé zakončení a střela skončila hodně vedle branky. Do vedení jsme se dostali díky průniku Fandy Vondráka, který se prodral ke střela zleva a zavěsil střelou na zadní tyč – 3:2. O chvíli později zpracoval Ondra Rada dlouhý výkop, potáhl míč středem a povedenou střelou zvýšil na 4:2. A když hned z rozehrávky Tempa se Ondra znovu zmocnil míče, opět se dostal do stejné pozice a další střelou zvýšil na 5:2, mohli jsme být mnohem klidnější. Ale soupeře jsme nesměli ani v této chvíli podcenit. Využíval každou příležitost k zaútočení. Po jednom z jeho rohových kopů byli hráči Tempa před brankou důraznější a snížili na 5:3. Do konce však zbývalo již jen málo času, takže jsme si vítězství už pohlídali.

S přístupem k utkání jsme tentokrát byli spokojeni a jsme rádi, že se konečně spolu s dobrým výkonem dostavil i dobrý výsledek. Ale boj nekončí, do cíle je ještě velmi daleko…

Sestava: Lisičan – Ambler, Jelínek, Houška M., Vološin, Šíl, Novák, Eckhardt, Lehner, Houha, Houba,  Kozák, Vondrák, Rada, Velek

Branky: 2x Vondrák, Rada, 1x Houba