Braník - Podolí 1:3 (1:1)

11. 4. 2010

Chramosta 8 - Macho 6, Moravec 5 - Niederle 3 ( Drábek 4 ), Fencl 4 ( Zeman 2 ), Rosa 4 ( Lang 1 ) - Plass 3 ( Figer 2 ), Beneš 4 ( Plechatý 2 ).

Góly:  3´ Beneš Michal ( Macho Šimon ) 1:0, 8´ Gabal Petr 1:1, 30´ Bednařík Filip 1:2, 33´ Gabal Petr 1:3 .

V dnešním utkání jsme podali velmi slabý výkon a v derby utkání s týmem z nedalekého Podolí zaslouženě prohráli. Nástup do utkání jsme měli výborný a po několika akcích přišla již ve 3. minutě ta gólová. Šimon odebral míč svému protihráči, vyrazil s ním dopředu a po pěkném přenesení hry našel volného Michala. Ten si poradil se svým strážcem a podél gólmana poslal míč do sítě - 1:0 . V 8. min jsme nechali své protihráče v klidu vniknout do našeho vápna, kde si v klidu bez naší asistence připravili zakončení. První prudkou střelu ještě stačil Chroust vyrazit, ale na dorážku téměř z brankové čáry již stačit nemohl - 1:1. V průběhu prvního poločasu došlo k několika ohrožením branek na obou stranách, z naší  strany se nepodařilo samotným před gólmanem skórovat nejprve Márovi a o chvilku později i Michalovi. Největší šanci však zahodil Ondra Zeman, který minutu před koncem první půle cca 2 m od brankové  čáry netrefil ideálně míč a po Míšově přihrávce před prakticky prázdnou branku poslal míč asi 20 cm vedle tyčky do zámezí. Do druhé půle jsme šli s odhodláním strhnout zápas na naší stranu. Veškerou snahu však zastavil svou další hrubkou v utkání ve 30. min. dnes velmi špatný Tom, který přišel o míč a místo snahy ho vybojovat zpět nechal podolského hráče svému osudu  a s rukama v bok jen sledoval gólovou akci našeho soupeře - 1:2. O další tři minuty později přišel další gól, když si tak dlouho dávali Jirka s Petrem přednost , až jim soupeř míč ukopl a bylo to 1:3. Ve zbytku zápasu nelze jistě upřít klukům snahu porvat se o výsledek, ale byla to spíše hra na náhodu. Nikdo na sebe nechtěl vzít zodpovědnost a téměř všichni se vzápětí po získání míče snažili míče hned zbavovat místo toho, aby s ním něco vymysleli. Po gólech sice volaly dvě pěkné Michalovy střely, kterým chybělo snad 20 cm, několikrát zachraňoval situaci na poslední chvíli dnes dobře chytající podolský brankář. Ovšem i Chroust v naší brance zabránil výbornými zákroky několika gólům. Zápas jsme si prohráli sami svými hrubkami. Na závěr bych rád vzkázal naším "fanouškům". Měli by jste si uvědomit, že kluci jsou stále jen děti, kteří to hrají pro zábavu. Již mnohokrát ukázali, že fotbal hrát umějí a že jim jdou i věci, které jim dnes nešly. Bývají však i dny, kdy jim to prostě nesedne a nejde. V tu chvíli však potřebují povzbudit. Rozhodně jim nepomůže pokřikování ve stylu, že něco neumějí apod.