Admira - Slavia 5:2 (2:0)

10. 4. 2010

Po dvou jarních kolech jsme měli dvě porážky,skóre 3:14. S tímto nelichotivým vysvědčením jsme v sobotu 10.4. nastupovali proti velice těžkému soupeři,týmu Slavia Praha. Avšak oproti předešlým utkáním jsme nastoupili plně koncentrováni a připraveni odčinit předchozí výsledky. Od samého začátku jsme důsledným obsazováním a důrazem v soubojích nenechali soupeři čas na rozehrávku a naopak ho nutili k chybám. V 6. minutě po úniku a střele Matyáše Vančata vedeme 1:0 , několik dalších našich a slávistických šancí končí bez branky. Začíná hustě pršet ,přírodní trávník začíná dost klouzat a všichni mají velké problémy s pohybem na něm. To ovšem nevadí Ondrovi a do poločasu zvyšuje na 2:0 svojí první brankou v zápase.

Po přestávce pokračuje fotbalová bitva na stále těžším terénu ,chvílemi se dokonce přidávají i kroupy. Těžký terén bohužel ovlivňuje i některé zákroky, které rozhodčí trestá nekompromisně a někdy i trochu necitlivě kartami. Vyrovnaný souboj pokračuje a po přímém kopu Matyáše Heinzela si soupeř dává nešťastně vlastní gól. Vedeme 3:0 a vše se zdá jasné. Ovšem po běžném faulu pan rozhodčí vylučuje našeho hráče,který má již žlutou kartu a takřka na 15 minut dává možnost soupeři hrát přesilovku. Chvíli se úspěšně bráníme, ale slávisté poté vstřelí dvě branky a do konce je ještě dlouhých 8 minut.Vyrovnání visí na vlásku, soupeř cítí možnost zápas ještě vyrovnat a dát vítěznou branku. Šok mu ovšem připraví střelecky disponovaný Ondra, který si dvakrát pohraje se soupeřovou obranou a zkompletuje svůj hattrick.Mladí slávisté už nenajdou síly na odpověď a výhru 5:2 udržíme až do konce zápasu , který pan rozhodčí o několik minut bezdůvodně natáhl.Kluci druhý poločas odehráli takřka celý v šesti, dostali se sice pod tlak ,ale díky bojovnosti a někdy i velkému kusu štěstí ho dotáhli do vítězného konce. Za sobotní výkon se rozhodně stydět nemusí.