Žižkov - Sparta 4:3 (2:3)

21. 3. 2010

Branky: 37´ + 44´ Krivosheev, 12´ Plucha, 13´ Melnikav
Komentář utkání:
V prvním utkání jara jsme na Xaverově za nepříznivého počasí přivítali lídra tabulky, hráče AC Sparta Praha. Utkání slušné úrovně jsme nakonec i přes špatný začátek dokázali dovést do vítězného konce. Skóre po závěrečném hvizdu znělo 4:3 ve prospěch domácího týmu.
Již zmíněný začátek zapříčinila opět naše nekoncentrovanost a trestuhodné nedohrávání osobních soubojů. Díky tomu již v desáté minutě musel Matěj lovit dvakrát míč za sítě. Nicméně kluci zbraně nesložili. Po hezké individuální akci Tomáše Pluchy se nám brzy podařilo snížit na 1:2. Minutu po snížení se z dálky opřel do míče dobře hrající Míra Krivosheev – brankář jeho střelu vyrazil přímo do míst, kde stál Vláďa Melnikav, který nezaváhal – 2:2. Do šatny jsme bohužel po špatné rozehrávce v zadních řadách odcházeli za stavu 3:2 pro hosty.
Dramatická druhá půle přinesla hezký fotbal s šancemi na obou stranách. V 37 minutě se klukům podařilo vyrovnat na 3:3. Autorem byl po úniku přes polovinu hřiště Míra Krivosheev. Do brejku ho vyslal pěknou přihrávkou rovněž výborně hrající Filip Grozdanovič. Vítěznou branku se nám podařilo vsítit 6 minut před koncem utkání. Honzík Zavřel dal nezjištnou přihrávku na Míru, který pěknou střelou utkání rozhodl. Velkou pochvalu si nezaslouží pouze zmiňovaní, ale všichni hráči, kteří měli silnou vůli a šli za vítězstvím až do poslední minuty. Vyzdvihnout si zaslouží i brankář Matěj Dlabola, který se v závěru, mimo jiné, prezentoval několika perfektními zákroky.
Poděkovat bychom chtěli i skvěle fandícím rodičům, kteří svým pozitivním povzbuzováním kluky silně motivovali a nemalou měrou se zasloužili na konečném úspěchu. Děkujeme.
Jan Dobrovolný, trenér

9 min.
Čvančara po přihrávce od Babky střílí úvodní branku 0:1
12 min.
rohový kop Konopáska si srazil obránce do vlastní sítě 0:2
14 min.
po několika chybách Viktorka snížila na 1:2
15 min.
chybná rozehrávka po obdržené brance a za pár vteřin je vyrovnáno 2:2
21 min.
Oulický proměňuje sólový únik 2:3
38 min.
Kováč z trestného kopu nastřeluje domácího hráče a z rychlého
protiútoku kde zaváhal s vyběhnutím náš brankář Viktorka opět srovnala 3:3
40 min.   další branka po přehrání naší obrany 4:4